FANDOM


Dokąd teraz popłynę? - pierwsza część serii Syreny i bogowie autorstwa M. R. Foti.

OpisEdytuj

Dokąd teraz popłynę
Amelia ma piętnaście lat i jest księżniczką panującą w syrenim

państwie o nazwie Antymida. Pewnego dnia stolicę królestwa nawiedza wielkie trzęsienie ziemi i zrównuje jej kryształowy pałac z dnem morza. Próbując ratować przyjaciółkę Aramintę, Amelia zostaje porwana przez potężną falę i zepchnięta daleko w morze. Gdy odzyskuje przytomność, stwierdza, że leży na ciepłym piasku i ma postać zwykłej dziewczyny.

Jak potoczą się jej dalsze losy? Czy znajdzie nowych przyjaciół? Czy uda jej się kiedyś powrócić do domu?

Streszczenie Edytuj

[ Uwaga! Poniższy tekst zawiera spoilery! ]

Amelia jest piętnastoletnią księżniczką syreną z Karaibów. W wyniku sztormu jej szklane państwo o nazwie Antymida zostaje zrównane z ziemią. Uciekając, Amelia próbuje uratować swą przyjaciółkę, niestety na próżno. Potężna fala porywa ją i wyrzuca na brzeg. Tam poznaje Jet Mira, tajemniczego trytona z Morza Lakkadiwskiego. Jet Mir obiecuje odnaleźć jej przyjaciółkę w zamian za przyniesienie mu kilku bezcennych artefaktów. Amelia wyrusza na poszukiwania.

Pierwszymi właścicielkami artefaktów jakie poznaje Amelia są Edyta, Waen i Seth. Przeszukując mieszkanie Edyty, Amelia spotyka siostry Jet Mira, które są do niej negatywnie nastawione, ponieważ pracują dla kogoś innego. Amelii udaje się na szczęście wyjść z tego spotkania bez szwanku.

Waen zabiera Amelię do antykwariatu Sany, gdzie pokazuje jej księgę, według której Amelia należy do rodu Mondschlachtów. Amelia nie wierzy, że jej siostrą jest grafina Lumina, ale nie ma powodów, dla których miałaby protestować.

W trakcie przedstawienia baletowego w sąsiednim mieście Amelia z pomocą Sany kradnie artefakt Garabel. Potem, na plaży, Waen ją demaskuje. Amelia poznaje swoją siostrę Luminę, która okazuje się jej nienawidzić i również szukać artefaktów, a siostry Jet Mira pracują dla niej. Atakuje Amelię za pomocą syreniej magii i ta musi uciekać.

Potem Amelia rozmawia z Edytą i wyjawia jej prawdę o zniszczeniu Antymidy i o zawartym  traktacie z Jet Mirem. Edyta zgadza się pomóc Amelii.

Amelia zapisuje się na karate, gdzie poznaje Taisuke, Ptolka i Larę. Amelia, Lara, Edyta i Seth płyną na Nerland. Okazuje się, że stolica jest opustoszała, po tym, jak siostra Amelii Lumina została opętana i zniszczyła scenę, na której odbywała się uroczystość.  

W drodze powrotnej Amelia, Lara, Edyta i Seth spotykają Jet Mira i godzą się z nim. Edyta i Seth zrzekają się swoich artefaktów, by nie wpadły w ręce Luminy. Płynąc już do Portugalii, Amelia przysypia, a gdy się budzi, na dnie morza znajduje tonącego Taisuke. Gdy udaje jej się go uratować, okazuje się, że to wcale nie on, a jego brat bliźniak Daisuke. Daisuke mówi o zaginięciu Keiry.

Potem Amelia wraca na Antymidę, by odkryć, że jej państwo się odbudowuje. Mimo to postanawia popłynąć z powrotem do Portugalii. Zwłaszcza, że znalazła tajemniczy list od Luminy. Razem z Taisuke wybiera się restauracji o nazwie "Przestworza", by porozmawiać z Luminą. Spotkanie zmienia się w kłótnie między Edytą a Waen. Lokal zostaje zniszczony.

W międzyczasie Amelia dostaje kasetę wideo od Sheili z Chicago, która prosi o uratowanie Keiry z Pałacu Czterech Nut. Amelia płynie tam bez namysłu. Okazuje się, że Pałac zamieszkany jest przez Ember, zdziczałą syrenę, która zamordowała matkę Amelii.

Będąc w pałacu, Amelia uświadamia sobie, że artefakty, których szukali zarówno Jet Mir jak i Lumina prowadziły właśnie do tego miejsca. Lumina przeszkadzała Amelii, ponieważ nie chciała narażać jej na niebezpieczeństwo, jakim byłoby jej spotkanie z Ember. Planowała sama pomścić ich matkę.

Niestety, Amelia zostaje uwięziona w Pałacu. W celi poznaje swojego ojca, Marka Ariranga. Odnajdują Keirę i uciekają, a Pałac zostaje zniszczony.

Amelia wraca do Portugalii, świadoma, że Ember w każdej chwili może ją zaatakować. Amelia, Edyta, Lara, Greenhe, Grenoria, Lenka i inne syreny pokonują ją na skarpie w Nowy Rok. Amelia ma nadzieję na rozmowę z Luminą, ale ta znowu ucieka. Na sam koniec Taisuke zdradza Amelii swą tajemnicę.

Postaci Edytuj

 • Amelia Arirang - główna bohaterka powieści, ma 15 lat. Jest księżniczką elekcyjną. Ma czarne włosy z seledynowymi pasemkami które czesze w kucyki, seledynowy ogon z trójkątnym wzorkiem na płetwie i śniadą karnację. Mówi po hiszpańsku i oceańsku. Jest bardzo pracowita i lubi wysiłek fizyczny.
 • Jet Mir Hunneg - tryton z Morza Lakkadiwskiego, ma złoty ogon, pomarańczową grzywę i bursztynowe płetwy za uszami. Szantażem zmusza Amelię do znalezienia artefaktów.
 • Araminta - najlepsza przyjaciółka Amelii. Wydaje się, że ginie w trakcie katastrofy, ale jednak udaje jej się przeżyć. Ma gęste różowe włosy i grejpfrutowy ogon. W rzeczywistości jest zaginioną królową Atlantydy, Samanthą South.
 • Edyta Saverin - pierwsza właścicielka artefaktu. Panna premier Morza Czarnego. Amelia poznaje ją, gdy przeprowadza się do Portugalii, zostają sąsiadkami w kamienicy pani Perez. Edyta jest gościnna i uprzejma, ale umie powiedzieć, co myśli. Była kiedyś przyjaciółką Jet Mira, ale zostali wrogami.
 • Linda Perez - właścicielka kamienicy. Dużo pije i jest hałaśliwa (śpiewa "Besame mucho"), choć od innych wymaga porządku.
 • Waen Thani - druga właścicielka artefaktu. Syrenia dworka z Tajlandii, nienawidzi Amelii i wciąż oskarża ją o różne rzeczy.
 • Luiz - chłopak Waen Thani. Jest człowiekiem. Ma wadę wymowy, przez którą ciągle przeciąga samogłoski. Amelia bez przerwy się z niego śmieje.
 • Liseth "Seth" Lotosamon - trzecia właścicielka artefaktu. Syrenia kapłanka z Nilu, przyjaciółka Edyty i Waen.
 • Sana - sojuszniczka Amelii w zdobywaniu artefaktów, syrena z Morza Bałtyckiego. Ma dwadzieścia parę lat, ubiera się jak szamanka i prowadzi antykwariat z literaturą z dna morza. Ma siostrę Mewę.
 • Poseyda Eos - znajoma Edyty, Waen i Seth. Syrena z Grecji, nienawidzi swoich włosów, które są zielone.
 • Garabel Haldane - czwarta posiadaczka artefaktu. Znana podmorska śpiewaczka operowa.
 • Taisuke Kiramase - ponury, szesnastoletni Japończyk, z którym Amelia trenuje karate. Potrafi świetnie walczyć, ale prawie nigdy się nie odzywa, co bardzo denerwuje Amelię. Mimo to oferuje jej swą pomoc, gdy ta jest w potrzebie. Ma nietypowe, błękitne oczy i rude włosy.
 • Daisuke Kiramase - brat bliźniak Taisuke, Amelia ratując mu życie bierze go przez pomyłkę za Taisuke. Daisuke okazuje się być przeciwieństwem brata: jest pogodnym marzycielem. Niestety, chwilowo trawi go problem: jego dziewczyna Keira zniknęła.
 • Keira Renbeau - zaginiona dziewczyna Daisuke, księżniczka czekoladowego królestwa przy Mauritiusie.
 • Sheila Kurama - księżniczka syrena z Red Kingdom, mieszka w Chicago. Wysłała do Amelii list, w którym prosiła ją o odnalezienie i ocalenie Keiry.
 • Rena Nekoi - księżniczka syrena Morza Karskiego, mieszka w Chicago.
 • Ptolemeusz Jaden Katarsen - drugi kolega Amelii z karate, przyjaciel Taisuke. Ptolek również pochodzi z Atlantydy, należy do ochotniczego dywizjonu ratującego syrenie księżniczki. Chętnie jeździ na motorach.
 • Lara Lanorth - uczennica Jet Mira, księżniczka Fort Minor, kryształowego państwa w Trójkącie Bermudzkim. Uwielbia czytać romanse i jest bardzo popularna wśród chłopców. Ma najpiękniejszy głos ze wszystkich syren.
 • Lumina Mondschlacht - tajemnicza siostra Amelii. W hrabstwie Nerlandu uznawana za przeklętą. Wydaje się zła, ale jej działania mają powód. Trudni się magią.
 • Marcja Maledra Mondschlacht - śp. matka Amelii i Luminy, zginęła zamordowana przez Ember w Pałacu Czterech Nut.
 • Ember - potwór z Pałacu Czterech Nut.
 • Tikalie Welter - śp. księżniczka elekcyjna Antymidy, sprawowała władzę przed Amelią.
 • Greenhe Groff - córka cara Morza Ochockiego.
 • Grenoria Groff - siostra bliźniaczka Greenhe.
 • Lenka Melodyn - księżniczka śniegowego królestwa Centyady Nevovy.
 • Amarkent "Mark" Arirang - ojciec Amelii, ale nie Luminy. Fotograf.
 • The Abandoned Car - zespół muzyczny.
 • Darren Klar - zarządca Podziemia, czyli organizacji syren na portugalskim lądzie.

Piosenki Edytuj

 1. Tkana z piany panna
 2. Czy możesz rządzić czasem?
 3. Zły Obraz
 4. Zwariowane i nieokrzesane
 5. Trytonie wojaże (Tanya Lone) - inspirowane ATC - It goes around the world.
 6. Lśnienie (The Abandoned Car) - inspirowane Aerosmith - Dream On.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.