FANDOM


Joseph delaney

Joseph Delaney − brytyjski pedagog, a obecnie pisarz książek typu SF i fantasy. Posiada troje dzieci i siedmioro wnucząt.

Życie i karieraEdytuj

Porzucając szkołę podstawową, Delaney rozpoczął pracę jako praktykant inżyniera. Po zakończeniu nauki, został on instruktorem języka angielskiego poprzez jego początkową specjalizację literacką, którą nabył w dziedzinie wiedzy o wampirach. W charakterze wychowawcy, pracował do utworzenia Media i Film Studies Department w Blackpool Sixth Form College.

Jego kariera rozpoczęła się od napisania książki typu science-fiction, napisanej najpierw pod pseudonimem JK Haderack, a potem przez wersję pod swoim prawdziwym nazwiskiem, w tym swoją pierwszą powieść dla dzieci, która była w części oparta na rzeczywistych doświadczeniach i wspomnieniach, jakie miał w młodości. Dodatkowe prace zostały wykonane, aby rozwinąć tę jedną pracę w serii tytułów dostosowanych przede wszystkim dla młodzieży i dorosłych. To znaczy, że pierwszą książką, jaką napisał pod swoim imieniem i nazwiskiem, były Kroniki Wardstone.

Delaney zrezygnował ze stanowiska pedagoga, aby w pełnym wymiarze czasu poświęcić swe siły karierze pisarskiej.

Obecnie filmowa adaptacja Kronik Wardstone jest w produkcji i ukaże się w październiku 2013 roku.

O Kronikach WardstoneEdytuj

Delaney jako student miał szczególne stosunki do nadprzyrodzonych rzeczy. "Hrabstwo", jak opisał w księgach, jest oparte na hrabstwie Lancashire na północy Anglii. Dotyczy to tych miejsc, które są w dużej mierze oparte na tych znanych Delaneyowi, na przykład: Miasto Priestown oparte jest na Preston, gdzie się urodził, Lancaster to miasto Caster, Blackpool to Czarny Basen, a Chipping to Chipenden. Główny bohater wciąż mieszka w tym samym miejscu, na którym jest oparte "hrabstwo".

Wikipedia-icon.png Ta strona zawiera treści z Wikipedii będące na licencji Creative Commons.

Zobacz oryginalny artykuł i autorów.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.