FANDOM


Roderick Gordon (ur. w listopadzie 1960 roku) - to brytyjski pisarz, który zasłynął z napisania serii pt.: Tunele, wraz z Brianem Williamsem.

ŻyciorysEdytuj

Roderick dorastał w północnym Londynie. Był nieśmiałym chłopcem, co było jego cechą. Ukrywał się ciągle pisząc własne opowiadania i rysując. W czasach szkolnych, w wieku dwunastu lat, opublikował swoje pierwsze opowiadanie. Uczęszczał do szkoły publicznej w Kattering, a następnie do University College London w Londynie, gdzie studiował biologię. Jego specjalizacją była genetyka. Tam poznał Birana Williamsa i od roku 1980 utrzymywali kontakt przez dwadzieścia trzy lata, kiedy to postanowili wspólnie stworzyć cykl książek dla młodzieży.

Pod koniec 2003 i latem 2004 roku, Roderick i Brian pracowali razem, zaś w 2005 opublikowali pierwszą książkę z serii Tunele, która wtedy nosiła inny tytuł "The Mole Highfield". Została ona szybko wyprzedana, przyciągając uwagę Barry'ego Cunninghama, wydawcy J. K. Rowling, autorki Harry'ego Pottera. Barry Cunningham podpisał umowę z Roderickiem i Brianem na dwie pierwsze książki serii. W lipcu 2007 roku, po powtórnej edycji nazwę zmieniono na Tunele.

Obecnie mieszka w Norfolk wraz z żoną i dwoma synami.

TwórczośćEdytuj

Dotychczas napisał następujące książki:

Wikipedia-icon.png Ta strona zawiera treści z Wikipedii będące na licencji Creative Commons.

Zobacz oryginalny artykuł i autorów.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.